img

TEAMEX EUROPE

Import / Export produktów spożywczych
françaispolskienglishEksport jako nowe źródło wzrostuWraz z ekspansją dużych dystrybutorów w Europie oraz rosnącą konsumpcją w krajach Europy Wschodniej, małej i średniej wielkości przedsiębiorstwa, niedysponujące silnymi markami lub siecią sprzedaży za granicą, uzyskały szansę znalezienia interesujących możliwości eksportu.

W okresie spowolnienia ekonomicznego ostatnich lat, eksport jawi się jako nowe źródło wzrostu dla producentów europejskich.

 

Dzięki swej działalności handlowej i doradczej zespół Teamex Europe przez lata nawiązywał i pielęgnował szczególne relacje z wieloma kupcami w Europie, zarówno w przemyśle, jak i dystrybucji.

 Potrafimy pomóc w rozwinięciu Państwa działalności eksportowej, głównie w wymienionych poniżej krajach:

 

- Francja, Belgia

- Anglia

- Polska, Kraje Bałtyckie (Litwa, Łotwa, Estonia)

- Czechy, Słowacja

- Rumunia

 

Poszukujemy też partnerów celem poszerzenia naszej sieci w innych krajach europejskich, jak Niemcy, Włochy, Hiszpania, Grecja, Bułgaria i Turcja. (więcej informacji)

Teamex in EuropeDoświadczony zespół u Państwa boku

Zależnie od Państwa potrzeb, możemy Państwu pomóc wykonując konkretne zlecenia o krótkotrwałym zakresie czasowym (np. analizy rynkowe, wprowadzenie produktu) bądź działając długofalowo (np. nadzór handlowy nad klientem zagranicznym).

Jesteśmy elastyczni, ponieważ dostosowujemy się do Państwa struktury i Państwa rytmu pracy.Profesjonalizm Teamex Europe opiera się na kompetencjach i doświadczeniu partnerów sprawdzonych w ich kategoriach produktów.


Wszyscy oni mają co najmniej 10 lat doświadczenia w przemyśle spożywczym, czy to w zakupach, czy też w sprzedaży i pracowali z liderami rynku. Doskonale znają produkcję, rządzące nią reguły i ograniczenia.


Poza licznymi kontaktami, mają wysoko rozwinięte umiejętności analityczne i negocjacyjne, na bieżąco wzbogacane dzięki stałemu kontaktowi z rynkiem, za który są odpowiedzialni. (więcej informacji)

Usługi Teamex Europe

Koszty naszych usług mogą być stałe lub wyliczane proporcjonalnie do obrotów. Po spotkaniu i wspólnym przedyskutowaniu Państwa projektu, będziemy w stanie przedstawić Państwu propozycję dostosowaną do Państwa potrzeb.

Poniżej lista naszych usług dla producentów (należy ją traktować jako otwartą):

 

Otwarcie nowego rynku
... więcej informacji


Analiza i przygotowanie
to dwa istotne etapy dla powodzenia polityki eksportowej.

Teamex pomoże Państwu skonstruować Państwa strategię poprzez identyfikację mocnych i słabych stron Państwa oferty, aktualnych konkurentów, możliwych do osiągnięcia przewag konkurencyjnych , wartych uprzywilejowania kupców lub dystrybutorów...

Każdy projekt jest inny i wymaga dogłębnej analizy rynku i dystrybucji przed rozpoczęciem negocjacji.

 

Aspekty z zakresu logistyki i uregulowań przepisowych są również niezwykle ważne w aktywności eksportowej.Pomoc w negocjacjach
... więcej informacji


Znajomość klienta i osobiste kontakty
z kupcami są podstawą sukcesu w negocjacjach.

Relacje interpersonalne odgrywą ważną rolę w podejmowaniu decyzji przez kupców. To właśnie nasza wiedza o kliencie i o jego specyfice sprawia, że wnosimy do negocjacji decydującą przewagę.

 

Pomagamy skonstruować Państwa ofertę (asortyment/ceny) i doradzimy w momencie negocjowania kontraktu z Państwa klientem (termin płatności, budżet, kary, pułapki, których trzeba unikać).

Doświadczony zespół Teamexu może reprezentować Państwa w trakcie spotkań z kupcami, co pozwala uniknąć kosztownych podróży zagranicznych.

Dzięki naszej znajomości klientów i ich procedur przyspieszymy wprowadzenie Państwa produktu i oszczędzimy Państwu ewentualnych nieporozumień (ukrytych kosztów) po fazie negocjacji.

 
Optymalizacja produkcji
... więcej informacji


Wytwarzanie produktów na rynki eksportowe rodzi często dodatkowe problemy w działach produkcji i logistyki.
Tłumaczenie dokumentów i procedur, dodatkowe etykiety, specyficzne opakowania, zarządzanie zapasami za granicą... Czy Państwa pracownicy są przygotowani samodzielnie stawić czoła tym trudnościom?

Wiele eksportujących firm traci w kosztach produkcji to, co zyskały na cenie sprzedaży w momencie negocjacji z kupcem.

Zespół Teamexu pomoże Państwu lepiej zaplanować produkcję przeznaczoną na eksport i poprawić jej rentowność. Nasi wszyscy konsultanci mają doświadczenie w produkcji i pomogą Państwu w negocjowaniu z Państwa klientami, celem redukcji niepotrzebnych kosztów i uniknięcia reklamacji.


Nadzór nad klientami za granicą
... więcej informacji


Kupcy oczekują więcej niż tylko budżetu wprowadzenia czy też ceny.
Poziom serwisu, plan promocji i rozstrzyganie sporów stały się decydującymi czynnikami uwzględnianymi przy przedłużaniu kontraktu.

Choć faza wprowadzenia produktu jest często fazą najdłuższą, to jest ona jednocześnie najłatwiejsza.

 

Zbyt wiele przedsiębiorstw ponosi porażkę na którymś z następujących etapów: podniesienie poziomu obrotów i rentowności produktu, uniknięcie sporów, problemy jakościowe i logistyczne, chwytanie okazji sprzyjających wzrostowi we właściwym momencie.

 

Zespół Teamexu może Państwa wspierać w tych działaniach, by antycypować problemy, minimalizować ryzyko i ubiegać oczekiwania Państwa klientów eksportowych.

 

Obecni w wielu krajach Europy, nasi specjaliści pozwolą Państwu również zyskać na szybkości reakcji i na bliskości względem Państwa zagranicznych klientów.


 Państwa partner w eksporcie produktów spożywczych

 
Wzrost Państwa sprzedaży eksportowej, otwarcie nowego rynku dla Państwa przesdsiębiorstwa, oszczędność Państwa czasu w poszukiwaniu dystrybutorów lub kupców, pozwólcie sobie Państwo pomóc przez specjalistów w imporcie/eksporcie...


Jeśli mają Państwo przekonanie, że Wasz rynek nie ogranicza się wyłącznie do terenu Państwa kraju i jeśli jesteście gotowi na budowanie długotrwałego partnerstwa z kupcami za granicą, nie czekajcie i skontaktujcie się z nami, by uzyskać więcej informacji.